Stal jest bardzo wytrzymałym oraz estetycznym materiałem. Nigdy nie wychodzi z mody, a stalowe konstrukcje dają wiele możliwości modelowania bryły obiektu. Warto wiedzieć, że najważniejsze znaczenie w budowie hal ma obudowa ścian i dachów. Wpływa to na estetykę, ale przede wszystkim zabezpiecza przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jak śnieg, wiatr czy woda.

Dbałość o detale

Hale stalowe buduje się dla obiektów przemysłowych oraz reprezentacyjnych. To np. magazyny, hale sportowe, produkcyjne, centra logistyczne, salony samochodowe czy obiekty socjalne. Dokładność oraz dbałość o detale sprawia, że powstają nowoczesne i estetyczne obiekty w atrakcyjnych cenach. Dodatkowo staranność wykonania wpływa na ponadstandardowe walory użytkowania. Należą do nich: znakomite parametry izolacyjności akustycznej i termicznej, trwałość, bezawaryjna eksploatacja oraz niskie koszty utrzymania. Dzięki konstrukcjom stalowym można uzyskać dowolny układ przestrzenny, indywidualnie dopasowany pod względem cenowym i funkcjonalnym. Na rynku jest szeroki wybór akcesoriów ściennych i dachowych. Muszą one spełniać wymogi normowe, odbiorowe i technologiczne, które stawiane są obiektom przemysłowym.

Konstrukcje stalowe

Firmy oferują 2 rodzaje układów konstrukcyjnych – blachownicowy lub kratownicowy. Wybór zależy od wielu czynników jak budżetu, czasu i walorów użytkowania. Budowa pierwszego układu jest oparta na blachownicach. Układ blachownicowy przeważnie stosuje się w halach przemysłowych. Hale kratownicowe opierają się na kratowych ryglach. Połączenia montażowe muszą być robione bardzo starannie, by miały wysoką wytrzymałość. Konstrukcje stalowe w finalnym etapie budowy są zabezpieczane przeciw korozji specjalnymi farbami i środkami. Najczęściej stosowanymi poszyciami dachowymi są blachy trapezowe w układzie pionowym i poziomym. Etapy budowy hal stalowych to: wizja lokalna, dokładna analiza planów i projektów, określenie ilości modułów, sporządzenie kosztorysu i harmonogramy budowy. Na ostatnim etapie podpisuje się umowę i czeka na finalną wersję.