Hala magazynowa jest ważną składową sukcesu danej firmy. Magazyn, który daje odpowiednią ochronę produktom i z którego wygodnie się korzysta ma realny wpływ na jakość obsługi klienta. Coraz więcej firm decyduje się na budowę stalowych hal magazynowych. Nie wymagają one tyle zachodu co hala murowana, a do tego łatwo można ją przetransportować czy rozbudować. Czy planując budowę hali lepiej wykonać jej projekt na własną rękę, czy może lepiej zlecić go firmie, która halę będzie budować?

Na własną rękę

Wielu przedsiębiorców decyduje się przygotować projekt hali magazynowej na własną rękę, przy pomocy znajomego architekta. Uważają oni, że najlepiej wiedzą, czego potrzeba kierowanej przez nich firmie. Jest w tym odrobina prawdy. Jeśli firma miała problemy z użytkowaniem dotychczasowego magazynu, zapewne będzie chciała wyciągnąć odpowiednie wnioski i nowy magazyn ulepszyć. Doświadczony architekt zadba o to, by konstrukcja była bezpieczna i zaprojektowana zgodnie z prawem. Jeśli architekt jest osobą spokrewnioną, to rozwiązanie zazwyczaj jest ekonomiczniejsze. Czy jednak lepsze?

Z firmą budującą hale

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie projektu hali firmie, która je wykonuje? Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ma ona ogromne doświadczenie we współpracy z innymi przedsiębiorcami i doskonale wie, jak rozwiązania sprawdzają się idealnie, a które tylko pozornie. Doświadczeni projektanci znają specyfikę konstrukcji stalowych, a co za tym idzie, różne triki, które pozwalają na wyciągnięcie z niej jak najwięcej. Projektant mający styczność z halami stalowymi na co dzień sam zaproponuje klientowi nowe pomysły, które być może okażą się strzałem w dziesiątkę w jego branży. Przygotowanie projektu trwa szybciej. Firmy z reguły mają przygotowanych kilka swoich projektów, które tylko musza dostosować do wymagań klienta. To rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę: firma budująca halę jest odpowiedzialna za nią od momentu powstania projektu, aż do odbioru hali. Jeśli po drodze pojawią się jakieś komplikacje z budową, to firma bierze za nie odpowiedzialność.